تركيدن فوتبال فوتبالی علی کفاشیان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

تركيدن: فوتبال فوتبالی علی کفاشیان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت مسکن 20 درصد پایین می‌آید

یک کارشناس بازار مسکن گفت: اگر خریداران مسکن دست نگه دارند، قول می‌دهم حباب این بازار تخلیه شود و تا اردیبهشت ماه قیمت‌ها تا 20 درصد کم کردن خواهد یافت.

قیمت مسکن 20 درصد پایین می‌آید

قیمت مسکن 20 درصد پایین می آید

عبارات مهم : بازار

یک کارشناس بازار مسکن گفت: اگر خریداران مسکن دست نگه دارند، قول می دهم حباب این بازار تخلیه شود و تا اردیبهشت ماه قیمت ها تا 20 درصد کم کردن خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، عباس شوکتی در حاشیه اجلاس سراسری انبوه سازان اظهار کرد: شوک یا جهش قیمتی که در چند ماه اخیر به وسیله بعضی سوداگران به بازار مسکن وارد شده، کاملا سوداگرانه است و بنابراین به مردم توصیه می شود خرید خود را به تاخیر بیندازند تا قیمت ها فروکش کند.

وی افزود: به جرات می گویم که 50 تا 70 درصد قیمت مسکن حباب گونه است و واقعی نیست. بنابراین جهت سال آینده امیدوارم شاهد یک سیر نزولی باشیم که آینده نگری می کنم جهت اردیبهشت ماه قیمت مسکن حدود 20 درصد کم کردن خواهد یافت.

این کارشناس بازار مسکن تاکید کرد: اگر مردم فوریتی ندارند، در حال حاضر مسکن نخرند. متاسفانه افرادی عنوان می کنند قیمت مسکن رشد کرده، ولی من نخستین کسی هستم که می گویم این گونه نیست.

شوکتی با بیان اینکه رکودی در بازار مسکن وجود ندارد گفت: اگر بازار فعلی را با دهه 80 مقایسه کنیم، متوجه می شویم که بازار مسکن رونق دارد، ولی چون بعضی قیمت های پیشنهادی بسیار بالاتر از توان خریداران هست، قدرت تحرک زیاد در بازار مسکن گرفته شده است است.

وی در پاسخ به این پرسش که بعضا قیمت ها که درماه های اخیر در بعضی مناطق شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت مسکن 40 تا 50 درصد رشد کرده است گفت: از قدیم گفته اند سزای گرانفروش، نخریدن هست، بعد اگر متقاضیان دست نگه دارند بازار به ثبات واقعی می رسد.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: در عرض یکی دو ماه گذشته، بعضی قیمت ها در منطقه 5 از متری 8 میلیون تومان به متری 15 میلیون تومان رسیده، کجای این مساله نشان از رونق دارد . اگر فروشندگان عنوان می کنند قیمت مصالح ساختمانی زیاد کردن یافته، این موضوع، باید تاثیر خود را دو سال آینده خود را نشان دهد چه ربطی به الان دارد که مسکن با دلار 3800 تومان ساخته شده است هست. اگر این دلالی یا سوداگری نیست، چه عنوانی می توان روی آن گذاشت.

شوکتی در خصوص تعداد منزل های خالی، گفت: بطور دقیق 2 میلیون و 785 هزار منزل خالی در کشور وجود دارد که زیاد آن ها متعلق به موسسات، شرکت ها و بانک ها هست، ولی به اعتقاد من مالیات بر منزل های خالی هم نمی تواند تاثیری در ورود این منزل ها به بازار مصرفی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در منطقه یک، 30 هزار منزل خالی وجود دارد، گفت: مگر منطقه یک چقدر وسعت دارد که این مقدار منزل خالی باید در این منطقه روی دست اقتصاد کشور بماند؛ عمده این واحدها بالای 120 متر است و مشتری ندارد.

قیمت مسکن 20 درصد پایین می‌آید

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اردیبهشت | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs